آموزش خیاطی با متد سادریک

آموزش جامع تعمیرات خودرو

مطالب برتر

درمان نازایی با روش‌های طبیعی

درمان نازایی

nazaee1 درمان نازایی با روش‌های طبیعیناباروری و نازایی را این طور تعریف کرده اند: ناتوانی یک زوج در باردار شدن پس از یک سال رابطه جنسی بدون جلوگیری از بارداری.
نازایی در ده تا پانزده درصد از زوج ها دیده می شود. علل ناباروری می تواند مربوط به زن یا مرد یا هر دو باشد. حدود ۴۰% از مشکلات ناباروری مربوط به مردان، ۴۰% مربوط به زنان و حدود۱۰% مربوط به هر دو است. در حدود ۱۰% از زوج ها نیز عامل ناباروری مشخص نیست. به عبارت دیگر در این زوج ها هر دو نفر با توجه به انجام آزمایش های موجود مشکلی ندارند ولی به علل نامشخصی بچه دار نمی شوند.
با توجه به اثربخش بودن طب های سنتی و مکمل در کمک به درمان نازایی و اختلالات جنسی، این روش ها می تواند مکمل های خوبی برای روش های جدید ازجمله IVF در کمک به درمان انواع اختلالات نازایی و بالابردن شانس موفقیت آن باشد ضمن آن که هزینه را نیز کاهش می دهد البته روش های طب سنتی و مکمل گاهی به تنهایی نیز اثربخش است.
جالب است بدانید در گزارشی که وزارت بهداشت استرالیا منتشر کرده روش های طب سنتی و مکمل ازجمله طب سوزنی و گیاهان دارویی شانس موفقیت در باروری را به طرز قابل توجهی افزایش داده است.
اختلالات نازایی علل متفاوتی دارد ازجمله کاهش تعداد یا پایین بودن کیفیت اسپرم، اختلال تخمک گذاری، نارسایی تخمدان، پایین بودن کیفیت تخمک ها، مشکلات رحمی و لانه گزینی، اختلالات قاعدگی و یائسگی زودرس.
از دیگر علل نازایی می توان به اختلالات جنسی، مشکلات تغذیه ای، چاقی، افسردگی و مشکلات روانپزشکی اشاره کرد.
استفاده از درمان های مکمل و طب سنتی باید از سوی متخصصان این رشته و با توجه به تمامی شرایط پزشکی فرد انجام شود.
داروهای گیاهی و گیاهان دارویی اگر صحیح و به جا مصرف نشود نه تنها اثربخش نیست که می تواند عوارضی را نیز در پی داشته باشد.
توصیه هایی که در این ستون می خوانید، توصیه های کلی است که برای به کار بردن آنها باید با یک پزشک متخصص مشورت کنید.
درمان چاقی، افزایش تحرک و ورزش روزانه، تغذیه سالم، استراحت کافی و کاهش استرس اولین قدم برای داشتن یک باروری سالم است.
ازجمله روش های طب مکمل که تاثیر آن در درمان انواع اختلالات جنسی و نازایی ثابت شده است طب سوزنی است که با مکانیسم های مختلفی ازجمله تحریک ترشح هورمون، بهبود جریان خون بیضه ها، تخمدان ها و رحم می تواند به این امر کمک کند.
امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا طب سوزنی در کنار دیگر روش های شناخته شده مانند IVF استفاده می شود که شانس موفق را افزایش و هزینه درمان را کاهش می دهد.
گزارش های زیادی وجود دارد که مصرف کنجد سیاه و فرآوری نشده می تواند به درمان نازایی در خانم ها، بویژه کسانی که مشکلات قاعدگی و رحمی دارند، کمک کند. سویا، شبدر قرمز، نخود فرنگی و نخود از دیگر گیاهانی است که به دلیل دارا بودن استروژن گیاهی می تواند در کمک به اختلالات هورمونی زنانه ازجمله مشکلات باروری موثر باشد.
گل بنفشه، مریم گلی و ریشه گل نیلوفر از دیگر گیاهان مفید در کمک به مشکلات نازایی در خانم هاست.
جینسینگ گیاه بسیار مفیدی است که امروزه در بسیاری از نقاط دنیا برای کمک به اختلالات جنسی آقایان مانند مشکلات نعوظ و انزال زودرس و ناباروری، بویژه اختلالات کمی و کیفی اسپرم تجویز می شود. در زنان نیز این گیاه تاثیرات مفیدی در جلوگیری از یائسگی زودرس و در تنظیم قاعدگی و تخمک گذاری دارد.
گیاه پنج انگشت نیز می تواند با کمک به افزایش هورمون های زنانه در درمان اختلالات تخمک گذاری و قاعدگی اثربخش باشد.
دکتر امیرهومن کاظمی – متخصص طب سوزنی و گیاهان دارویی
>>>جام جم

تجربیات خود  در مورد درمان نازایی و نابروری  را با ما از بخش نظرات در میان بگزارید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

61 + = 66