آموزش خیاطی با متد سادریک

آموزش جامع تعمیرات خودرو

مطالب برتر

تاثیرات طراحی زیبای حیاط منزل و توصیه ها

طراحی بسیار زیبای حیاط منزل

5f64d         تاثيرات طراحی زیبای حیاط منزل و توصيه ها

زمانی نه چندان دور اغلب ما در خانه هایی زندگی می کردیم که حیاطی زیبا داشت و بعد از ظهرها پس از استراحتی کوتاه، روی زمین حیاط آب می پاشیدیم و از بوی خاک و زمین لذت می بردیم و نزدیک غروب بر تخت های چوبی که روی حوض بود می نشستیم و گل می گفتیم و گل می شنیدیم، اما حالا با رویای آن روزهای خوش، اکثر ما در آپارتمان به سر می بریم.البته این مساله نزد  همگان صادق نیست و امروز حیاط خانه های ویلایی به سبک و سیاقی دیگر ساخته و مبلمان می شود که زیبایی آن کمتر از گذشته نیست.
طراحی بسیار زیبای حیاط منزل تاثیر بسیار زیادی در جذابیت و زیبایی دکوراسیون منزل دارد. پس بهتر است که طبیعت را به محل زندگی خود بیاوریم.
مسیرهای حرکتی که در بخش قبل از آن صحبت کردیم اگر روی سطوحی با ارتفاع های متنوع قرار گرفته باشند، احساس پویایی را بیشتر از پیش در این فضا به وجود خواهند آورد. علاوه بر آن هنگام توقف در فضاهای مکث میان این مسیرها دید از بالا به دیگر بخش های حیاط می تواند برای ساکنین آپارتمان جذاب باشد. ایجاد این اختلاف سطح ها گاهی به دلیل وجود شیب در زمین اجتناب ناپذیر است اما حتی در زمین های مسطح نیز می توان با اختلاف ارتفاع کمتر نیز چنین کاری را انجام داد.
استفاده از مصالح متنوع برای کف پوش های حیاط به زیباتر شدن آن کمک خواهد کرد. یکنواختی حاصل از استفاده از تنها یک نوع کف پوش پس از مدت کوتاهی برای شما کسالت بار خواهد بود. این مصالح را اگر از جنس سنگ و چوب و البته گیاهان پوششی مثل چمن انتخاب کنید احساس نزدیکی به طبیعت را در این فضا تقویت خواهند کرد. برای انتخاب مصالح مناسب بهتر است از متخصصین این حوزه راهنمایی بگیرید.
برای استفاده بیشتر از فضای حیاط، می توان آن را با صندلی و میزهایی که مخصوص فضای باز تهیه می شوند و اغلب جنسشان از فلز است و یا قرار دادن وسایل بازی کودکان یا گلدان های گل تزئین کرد. اگر حیاط خانه دارای استخر است، می توان از تخت ها و صندلی های مخصوصی که در اندازه های استاندارد و برای استراحت، بخصوص بعد از شنا ساخته می شوند، استفاده کرد.
باغچه های حیاط را به شکلی گلکاری و درخت کاری کنید که بیشتر فضا استفاده شود و برای یک حیاط کوچک درختی مناسب دارای شکوفه و میوه را در نظر بگیرید، برای نمونه درخت گیلاس یا زرد آلو. گل های زیبا رنگارنگ مانند اطلسی یا لادن یا بسیاری دیگر که همه زیبا هستند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند، یا بوته های همیشه سبز مانند شمشاد را در حیاط بکارید که در زمستان هنگامی که برف روی آنها می بارد زیباتر هم خواهند شد.
به منظور تامین نور حیاطتان در شب می توانید از چراغ هایی با ارتفاع کم برای درون باغچه روی چمن ها به شکل های مختلف مانند قارچ هایی با کلاهک قرمز و خال های سفید استفاده کنید که باغچه را هم جالبتر خواهد کرد.
در بعضی از خانه ها اتاق نشیمن مستقیماً به حیاط متصل است که امکانات بیشتری را در دسترس قرار می دهند و همزمان می شود از هر دو فضا استفاده کرد. فرش کف حیاط بهتر است از سنگ باشد چون زیبا و مقاوم است، البته با دامنه وسیعی که برای ان وجود دارد انتخاب را مشکل خواهد کرد. سنگ ها هم دنیای خود را دارند..
نکته بسیار مهمی در رابطه با کودکان وجود دارد که باید رعایت شود و ان در نظر داشتن موارد ایمنی آنان است، چون کودکان بازی در فضای باز و آب بازی را بسیار دوست دارند و در فضای باز حیاط نیاز به مراقبت بیشتری خواهند داشت.
به شما پیشنهاد می کنم که وجود عنصر آب را در طراحی محوطه آپارتمان تان فراموش نکنید. آب حس طراوت، تازگی و آرامش را برای ساکنان ساختمان شما به ارمغان خواهد آورد. انتخاب این که می خواهید به چه شکلی این کار را انجام دهید با شماست. یک حوض کوچک یا یک استخر؟! و یا یک آبنمای جذاب و زبیا؟!  صدای حرکت آب در جوی های روان در محوطه حیاط هم گزینه بسیار خوبی است. با توجه به سبک طراحی و مساحت فضایی که در اختیار دارید یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید و تاثییر باورنکردی آن را تجربه کنید.
برای تماشای این همه زیبایی که قرار است به حیاط آپارتمان شما قدم بگذارد حتما فضایی برای نشستن نیز لازم است. این روزها تنوع در ساخت آلاچیق ها و سایبان ها به شما اجازه می دهد تا گزینه های بسیار زیادی را برای انتخاب پیش رویتان داشته باشید. از آلاچیق های چوبی که فضای نشیمن متصل به خود دارند تا سایبان های متحرکی که می توانید به سادگی آنها را جا به جا کنید و در هر گوشه از حیاط که می خواهید قرار دهید.
سایبان های برقی این روزها در ابعاد و اندازه های متنوع و در طرح و رنگ های بسیاری در بازار وجود دارند. این سایبان ها قابلیت تحرک و تنظیم دستی دارند.
گرچه گاهی طراح و معمار پروژه شما، با ایجاد فضاهای خاص معمارانه نیاز شما را به خرید مبلمان برای فضای بیرونی ساختمان برطرف می سازد و برای نشستن در این فضا از سکوها استفاده می کند. اما بد نیست که بدانید مبلمان و اثاثیه محوطه و فضای سبز دارای ویژگی های بسیار متفاوتی هستند که در مقایسه با مبلمان فضای داخلی باید به آنها توجه ای ویژه داشت. مقاومت و ایستایی در برابر شرایط جوی از جمله نکاتی است که نباید از آن ها غافل شد. اما در مورد ظاهر و زیبایی آنها نگران نباشید. در این مورد هم تنوع بسیار زیادی در محصولات موجود در بازار وجود دارد. اما دقت کنید که باید طرح و رنگ این مبلمان را متناسب و هماهنگ با سبک کلی طراحی محوطه حیاط انتخاب کنید.
نگهداری از فضای سبز حیاط آپارتمان شما قطعا نیازمند باغبانی حرفه ای و آگاه است. محافظت از گیاهانی که در کنار هم در زمینی مشترک کاشته می شوند باید با دانش و تجربه ای کافی انجام بگیرد. اما بسیاری از ما دوست داریم که خودمان نیز در این کار سهیم باشیم و لذت آن را تجربه کنیم. به همین دلیل برای تان پیشنهادی دارم. نگهداری از گیاهی که در گلدان کاشته شده تجربه ایست که در بسیاری از خانه ها انجام گرفته است. با انتخاب و کاشت گل های فصلی، گلدان های کوچک را در حاشیه حیاط آپارتمان قرار دهید و در این کار زیبا سهیم باشید.

 

منبع : http://decoration.mento.ir

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

32 − 31 =