آموزش خیاطی با متد سادریک

آموزش جامع تعمیرات خودرو

مطالب برتر

گیاهان دارویی و مکمل‌های غذایی برای کاهش کلسترول

درمان و کاهش کلسترول

he2599 300x225 گیاهان دارویی و مکمل‌های غذایی برای کاهش کلسترول

کلسترول ماده ای چرب و طبیعی است که برای بدن بسیار لازم است و در تولید ماده صفرا در کبد، ویتامین “د” و هورمون ها (به ویژه هورمون جنسی) نقش مهمی دارد و بخش مهم ترکیب دیواره سلول ها را تشکیل می دهد.
حدود ۳۰% کلسترول بدن از راه غذا و بقیه در کبد ساخته می شود.
اگر کلسترول از حد طبیعی بیشتر باشد برای بدن زیان آور است و با رسوب در رگ ها (به ویژه رگ های قلب) سبب تنگ وبسته شدن رگ ها می شود و به مشکلات قلبی و سکته می انجامد.
افزایش کلسترول خون یک بیماری به شمار نمی رود، بلکه عامل خطرناکی است که فرد را پس از گذشت زمان به سکته قلبی دچار می کند.
درمان‌های بسیاری برای کاهش کلسترول وجوددارد. اما بعضی از مکمل‌ها ممکن است با داروهای دیگری که مصرف می‌کنید تداخل داشته باشد و اثرات جانبی خطرناکی به همراه بیاورد.
بعضی از گیاهان دارویی و مکمل‌های غذایی برای کاهش کلسترول عبارتند از:
برنج تخمیری قرمز :  مطالعات نشان می‌دهد که این برنج تخمیری در کاهش کلسترول مفید است و به صورت مکمل در داروخانه یافت می‌شود.
پولیکوزانول :  از نیشکر تهیه می‌شود و طبق مطالعات در کاهش کلسترول LDL مؤثر است. مکمل‌های آن در داروخانه یافت می‌شود.
سیر : بنا به بعضی مطالعات، سیر سطح کُلی کلسترول را حدود چند درصد کاهش می‌دهد. اما بعضی از مطالعات دیگر در مفید بودن آن شک می‌کند. علاوه بر این سیر ممکن است با داروهای دیگر تداخل داشته باشد. همچنین سیر ممکن است قطع خونریزی را به تاخیر بیاندازد و زمان لخته شدن خون را افزایش دهد، بنابراین از سیر و مکمل‌های پیش از جراحی یا همراه داروهای رقیق‌کننده خون مانند کومادین نباید استفاده کرد.
گوگولیپید :  «گوگولیپید» صمغ درخت «موکول‌میر»است. مطالعات پزشکی که در هند انجام گرفته است نشان می‌دهد که این ماده بطور موثری میزان کلسترول خون و کلسترول LDL را کاهش می‌دهد. البتهبرای مشخص شدن فواید و مضرات این گیاه نیاز به تحقیقات بیشتری هست.
گیاهان دارویی دیگر : نتایج چندین مطالعه نشان می‌دهد که دانه‌ و برگ شنبلیله، برگ کنگرفرنگی، بومادران در کاهش کلسترول موثر هستند. در مورد اثر گیاهان و ادویه‌های دیگری نیز مانند زنجبیل، زردچوبه، رزماری نیز برای کاهش کلسترول و پیشگیری از بیماری‌های قلبی مطالعاتی انجام شده است.
سویا :  جایگزینی پروتئین‌هایی مانند گوشت قرمز با پروتئین سویا سبب کاهش کلسترول و پیشگیری از بیماری‌های عروق قلب می‌شود و در کاهش کلسترول LDL و تری‌گلسیرید مؤثر است. سویا به شکل پنیر توفو، شیر سویا، ماست سویا، دانه‌ی سویا و فراورده‌های دیگر در بازار موجود است.
فیتواستروژن‌ها (استروژن‌های گیاهی): این ترکیبات به میزان کم در حبوبات، سبزیجات، میوه‌جات و روغن‌های گیاهی یافت می‌شود. فیتواستروژن‌ها از طریق ایجاد اخلال در جذب کلسترول بد (LDL) در روده، سبب کاهش آن در جریان خون می‌شوند.
اسیدهای چرب امگا۳ : استفاده از غذاهای سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ می‌تواند در کاهش کلسترول مفید باشد. اسیدهای چرب امگا۳، میزان کلسترول بد و تری‌گلسیریدی را که کبد تولید می‌کند، کاهش می‌دهند. امگا۳ اثر ضدالتهابی در بدن دارد و رشد پلاک در رگ‌ها را کاهش می‌دهد. ماهی سالمون، تن و ساردین سرشار از امگا۳ هستند. گیاهانی مانند دانه‎ی کتان نیز دارای امگا۳ می‌باشند. مکمل‌های امگا۳ بصورت کپسول در داروخانه یافت می‌شود.

گروه ترجمه پارسی طب

به نقل ازwww.webmd.com

مطلب مشابه : فشارخون و درمان بدون دارو

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

17 − = 16